Home, Početna, Vesti

Izveštaj skauta – Miloš Jojić (Partizan)

Milos-Jojic

Novopečeni reprezentativac Srbije svakako spada u grupu igrača koji su obeležili jesenji deo Jelen Super Lige. Partizan je bez napadača (u poslednjim kolima bukvalno jer su svi povređeni) a tokom sezone ni Kojić ni Fofana nisu se nešto preterano isticali. Sve je to nadoknadila Partizanova sredina predvođena u jednom delu sezone mladim Andrijom Živkovićem, a gotovo stalno Jojićem.

UOPŠTENO

Jojić je odigrao svih 14 mečeva do sada. 13 je počeo kao starter i u svim tim mečevima nijednom nije zamenjen, igrao je u svakom meču po 90 minuta. Jedino u drugom kolu počeo je sa klupe, ušavši u igru u 75-tom minutu. Uglavnom smo u predhodnim “Izveštajima skauta” govorili o jednom igraču tako što smo poredili njegove učinke u raznim kolima. Isto je i sa Jojićem. On je u prvom kolu postigao gol, a onda sedam kola nije uspeo da se upiše u strelce.

joj1Uz taj jedan gol imao je i 4 asistencije.

NAREDNA 6 KOLA

Naredna tabela pokazuje učinak Miloša Jojića od devetog do četrnaestog kola.

joj2U ta 6 kola Jojić je postigao 5 gola, imao i 3 asistencije i bio apsolutni lider Partizana po svim parametrima.

POREĐENJE

Naredna tabela pokazuje prosečne učinke Miloša Jojića. U prvom redu vidimo njegove prosečne učinke od 1-8 kola u a drugom redu od 9-14 kola.

joj3Kao što se može videti sem ključnih dodavanja i asistencija svi ostali napadački parametri drastično su porasli. Duplo više puta nalazi se u šansama za gol u poslednjim kolima, ima prosek od skoro gola po kolu a njegov Index Golova porastao je duplo!

Nastavićemo da pratimo učinak Miloša Jojića, i posle 15.tog kola u pauzi čekajući prolećni deo prvenstva analiziraćemo učinak svih važnijih igrača Jelen Super Lige u jesenjem delu prvenstva među kojima svakako spada i Miloš Jojić.

(foto: telegraf.rs)